Genel

Ziraat Bankası MoneyGram Var mı?

MoneyGram Ziraat Bank Acentası mı?

Türkiye’de birçok bankada kolaylıkla para transferinin yapılmasını sağlayan MoneyGram Ziraat Bankası ile anlaşmalı mı değil mi; bu içeriğimizde sizler için açıklayacağız. MoneyGram, yurt dışı ve yurt içi para transferi yapılmasını sağlayan bir hizmettir.

MoneyGram aracılığı ile herhangi bir ülkeden bir başka ülkeye kolaylıkla para transferi yapılabilmektedir. Üstelik düşük komisyon oranları ile yurt içinde de kolay ve hızlı bir şekilde para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için; MoneyGram anlaşmalı bankalar ile ya da acenteler ile işlem yapmanız gerekmektedir. Bugün, bu içeriğimizde sizler için MoneyGram Ziraat Bankası ile anlaşmalı mı, MoneyGram hangi bankalarda var gibi soruları yanıtlayacağız.

Normal Swift işlemleri ve bankacık prosedürleri oldukça uzun süren ve maliyet gerektiren işlemlerdir. Bu nedenle birçok kişi, standart bankacılıktan uzaklaşarak; alternatif ödeme kanalları ile transfer işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu alternatif ödeme – transfer kanallarından birisi de; MoneyGram’dır.

Özellikle de Türkiye dışında çalışan vatandaşlarımız tarafından oldukça sık kullanılan MoneyGram; çok düşük miktarda komisyon kesintisi yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı para transferleri konusunda sıklıkla tercih edilen MoneyGram; Türkiye’de hizmet veren birçok bankada olsa da, Ziraat Bankasında bulunmuyor. MoneyGram Ziraat Bank ile anlaşmalı olmadığından dolayı; birçok kişi işlemlerini ya acentelerde ya da MoneyGram anlaşmalı bankalarda gerçekleştiriyor.

MoneyGram Nedir?

Uluslararası para transferi yapmak için biçilmiş kaftan bir servis olan Moneygram, hemen herkes tarafından kullanılabilen bir sistemdir. Bankalar aracılığıyla dilerseniz kurumsal şirketiniz adına, dilerseniz şahsen, kendiniz adına para transferini ucuz ve bir o kadar avantajlı biçimde gönderebilirsiniz.

Tüm dünyada kullanılan bir servis olduğu için, sıklıkla tercih edilen Moneygram sistemi; karşı hesaba paranızın 10 dakika içerisinde, dünyanın neresinde olursanız olun geçmesini sağlar ve bu yönüyle biçilmiş kaftandır. Ayrıca, açıklamalara pek çok banka yahut bankacılık sisteminin ücret aldığını bilmekteyiz; zira yurtdışına göndereceğiniz para çoğu zaman açıklamaya ihtiyaç duyabilmektedir. Moneygram’da, bu ücretlendirmeden de arınırsınız.

MONEY GRAM İLE PARA NASIL GÖNDERİLİR?

Money Gram sayesinde artık para gönderirken mesafeler hatta kıtaların bir önemi kalmıyor. 200 ülkedeki yetkili banka ve acenteler sayesinde para göndermek ve almak artık çok kolay. Şimdi sizlere Money Gram ile para nasıl gönderilir biraz bahsedelim. Para göndermek için 3 kısa adımı takip etmek yeterlidir. İşte o 3 adım;

Para gönderecek kişi kendisine en yakın Money Gram veya anlaşmalı bankaya gider.
Gittiği yerde Money Gram ile para gönderimi sağlamak istediğini belirttiğinde yetkililer bir kısa para gönderim formu doldurmanızı isteyecektir.
Formu doldurduğunuzda tekrar yetkiliye giderek formu ve parayı teslim ediniz. Para yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede karşı tarafa ulaşır.
Unutulmaması gereken kural ise acenta tarafından size verilen referans numarasını para çekecek kişiye vermeniz gerekmektedir yoksa parayı çekmesi mümkün değildir.

MoneyGram ile Para Nasıl Çekilir?

Money Gram sayesinde dünya üzerinde olmanız paranıza ulaşmanız için yeterlidir. Paranızı çekmekte yukarda bahsettiğimiz para yatırmak kadar kolay bir işlemdir. Buyurun para nasıl çekilir inceleyelim;

Size en yakın Money Gram acentası veya anlaşmalı bankaya gidiniz.
Para gönderen kişiden aldığınız referans numarası ile para alım formunu doldurup paranızı alabilirsiniz.
Paranızı almak için yapmanız gerekenlerin hepsi bu.

MoneyGram ile Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

Money Gram ile Türkiye içinde anlaşmalı bankalardan da işlem yapabilirsiniz.

İşte anlaşmalı bankaların listesi;

Kuveyt Türk
Denizbank
Şubelerine giderek para gönderip alabilirsiniz.

Moneygram Olan Bankalar Istanbul

İstanbul ilinde, dilediğiniz Denizbank yahut KuveytTürk bankalarından MoneyGram servisini kullanmanız mümkündür. Sağlam bankacılık sloganıyla hizmet vermeye devam eden, uluslararası sistemlerle de arası iyi olan Kuveyttürk’ün örneğin İstanbul’da pek çok şubesi mevcut. Moneygram olan bankalar arasında bulunan herhangi bir şubeden, uluslararası para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank İstanbul şubelerinden de, söylediğimiz gibi Moneygram işlerinizi halletmeniz mümkün. Gidebileceğiniz en yakın Denizbank şubesine, Denizbank.com.tr adresinden erişebilirsiniz yahut etrafınızda bir Denizbank ATM’si varsa, yine oradan da en yakın şube bilgisini edinebilmeniz mümkündür.

Moneygram Olan Bankalar Ankara

Ankara içerisinde, dilediğiniz Denizbank yahut KuveytTürk bankalarından Moneygram servisini kullanmanız mümkündür. Sağlam bankacılık sloganıyla hizmet vermeye devam eden, uluslararası sistemlerle de arası iyi olan Kuveyttürk’ün örneğin Ankara’da pek çok şubesi mevcut. Moneygram olan bankalar arasında bulunan herhangi bir şubeden, uluslararası para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Ankara şubelerinden de, söylediğimiz gibi Moneygram işlerinizi halletmeniz mümkün. Gidebileceğiniz en yakın Denizbank şubesine, Denizbank.com.tr adresinden erişebilirsiniz yahut etrafınızda bir Denizbank ATM’si varsa, yine oradan da en yakın şube bilgisini edinebilmeniz mümkündür.

Moneygram Olan Bankalar İzmir

İzmir’de Moneygram olan bankalar, yine Denizbank ve Kuveyttürk olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz dönemde, Bank Asya’dan da bu işlerinizi halledebiliyordunuz ancak kapatılma kararından sonra, buradan herhangi bir şey yapabilmeniz artık mümkün değil.

En yakın İzmir Denizbank şubesine ulaşmak için mobil uygulama yahut akıllı telefonlarınızdan Denizbank.com.tr adresini kullanmanız mümkün olacaktır. Size, en yakın şubeyi haritalar aracılığıyla bildirebilir. Kuveyttürk’ün şubelerini bulabilmek için ise yine, akıllı telefonlarınızda haritalar aracılığı ile arma gerçekleştirebilirsiniz.

Moneygram Olan Bankalar Antalya

Antalya içerisinde de, daha önce işlem yaptıysanız direkt ATM’lerden; işlem yapmadıysanız herhangi bir Denizbank yahut Kuveyttürk şubesinden yardım alabilir, uluslararası para gönderme işlemlerini Moneygram aracılığı ile İzmir’de gerçekleştirebilirsiniz. İşlem zahmetsiz ve kolay bir şekilde gerçekleşmekte, sizden havale yahut eft için düşük bir ücret alınmaktadır. 10 Dakika içerisinde, eğer işlem saatleri içerisinde bankalara giderseniz; havale yahut eft işleminizi yapabilen Moneygram sistemleri; yurtdışında işlem saati olmasını da önemsemektedir. Buna uyarak transferlerinizi gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Baktığımızda, geçerli ve başarılı bir ödeme sistemi olarak görüntülenebilen, ucuz olan Moneygram servisinin Türkiye içerisinde diğer bankalara yayılmama sebebi henüz bilinmiyor ancak yakın zamanda, daha fazla alana yayılabilmesini; bizler de sizler kadar temenni ediyoruz. Bakalım, önümüzdeki yıllarda Moneygram kadar ucuz uluslararası para transfer sistemleri yaygınlaşacak mı?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı