Kredi Piyasası

Online Kredi Başvurusu Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Son dönemlerde tüketiciler tarafından merak edilen online kredi avantajları oldukça fazla, peki online kredi başvurusu yapmanın faydaları nelerdir? Günümüzde artık bütün bankalar müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına kendine ait uygulamasını hayata geçirdi. Müşteriler şubeye gitmeden tüm işlemlerini daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabiliyor. Aslında uygulamalar sadece banka ürünleri için hayatı kolaylaştırmıyor, birçok entegre işlemi ile kurumlarla çalışıyor.

Fatura ödeme, diğer ödemeler, vergi, başka bankalara EFT, havale gibi işlemleri tek bir uygulamada hizmete açıyor. Bu hizmetin en güzel noktası ise online kredi başvurusunu tek tuşla yapabilmenizdir.

Online Kredi Başvurusu Nasıl Oluyor?

Bankalar müşterilerine özel olarak sunduğu uygulama üzerinden giriş yapmanızı istiyor. Güvenlik önlemleri ile yaptığınız giriş sonucunda kredi bölümünden size birçok online kredi seçeneği sunuyor. Kredi fırsatları, anında kredi gibi işlemlerle hesabınıza dakikalar içinde paranız yatıyor.

Online Kredi Başvurusunun Avantajları

Online kredi başvurusunun banka müşterisine avantajları bitmiyor. Birkaç işlemle size sağladığı faydalar oldukça büyük.

Avantajları;

  • Zamandan tasarruf
  • Şubeye gitmeden kredi imkânı
  • Anında hesabınıza geçen para
  • Kredi taksit ödemelerinizi takip edebilme
  • Kredi ödemeleriniz hakkında bildirim alma
  • Evrak ve prosedürlere gerek kalmadan hızlı işlem

Bu avantajlar saymakla bitmiyor. Üstelik bankaların online işlemlerinden yaptığınız başvurular sicilinizi etkilemiyor.

Online Kredi Başvurusunun Diğer Başvurulardan Farkı

Online kredi işleminde ek belge, evrak istenmiyor. Dilediğinizde kredi notunuzu görebiliyorsunuz. Aynı zamanda diğer başvuru yöntemlerinde birden fazla başvuru siteler aracılığıyla yapıldığında bir bankadan gelen ret otomatik olarak diğer bankaları da etkiliyor. Online kredi işlemlerinde ise sadece şu an için talebin değerlendirilemeyeceğine ilişkin bilgi veriyor. Şubeden yapacağınız kredi başvurusunda birçok ek belgeye ihtiyaç duyulabiliyor. Online kredi işlemlerinde hiçbir belge istenmiyor ve alabileceğiniz limit tarafınıza bildiriliyor. İstediğiniz rakam daha üst bir limit ise şubeye yönlendiriyor.

Online kredi hizmetinden yararlanmak için yapılması gereken, bankaya ait uygulamayı indirmek ve kredi modülüne gelerek, sizin için en uygun online kredi başvurusunu yapmak olacaktır. Online kredi ile paranız anında hesabınızda olacak.

Online Kredi Başvurusu İnternet Bankacılığından Yapılır Mı?

İnternet bankacılığı sistemi üzerinden kredi başvurusunda bulunabildiğiniz gibi, mobil uygulama olarak da başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Bazı bankalar mobil uygulama kullanımı artırmak amaçlı, uygulama üzerinden kredi başvurusu alabiliyor. Her iki yöntem içinde online kredi başvurusu yapılabiliyor.

Banka Müşteri Hizmetlerini Arayarak Online Kredi Başvurusu Yapılıyor Mu?

Online kredi başvurusu için bazı tüketiciler banka müşteri hizmetlerini arıyorlar. Müşteri hizmetleri kredi başvurusunu ön başvuru olarak alıyor ve değerlendirme süresine göre bekletebiliyor. Online işlemleri müşteri hizmetleri aracılığı ile yapmanız mümkün değildir. Online kredi başvurusu için, internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün.

Daha hızlı çözüm, anında onay ve hesabınıza yatırılacak krediniz için en hızlı yöntem online kredi olacaktır. Belirlenen limitler içerisinde size bir rakam üzerinden başvuru yapacağınız gösterilir. Bu tutarlar arasında seçim yaptığınızda, dilediğiniz tutar altında bir rakam için onay çıkarsa bu ekranda tarafınıza bildirilir.

Onaylamanız halinde hesabınıza kabul ettiğiniz kredilendirme tarih ve tutarında, hesabınıza hemen paranız yatar. Kabul etmemeniz halinde ise şubeye yönlendirir. Bunun sebebi istediğiniz tutarın sizin limitlerinize oranla yüksek olmasıdır. Bu durumda banka sizden ek bilgi, belge ve evrak isteyebilir. Bu doğrultuda kredinizi şubenizden kullanmanız mümkün oluyor. Şubeden kullandığınız kredinizi, ödemelerinizi, kalan kredi tutarınızı ve diğer detayları online işlemlerden hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı