Bankalar

Müşteri Destek Paketi Nedir?

Bazı bankaların müşterileri bankaların kendilerine sunduğu müşteri destek paketi nedir? hizmetini merak ediyorlar. Özellikle koranavirüs nedeni ile çok sayıda banka müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunmaya başladılar. Bu ayrıcalıklardan bir tanesi olan müşteri destek paketi hakkında bilgi verelim. Müşteri destek paketi; kişilerin sadece tek bir hesap tan değil diğer farklı hesaplardan nakit ihtiyacını karşılayan ek hesaplardır. Bu şekilde kendi hesabın da bulunan bakiyenin bitmesi halinde para ihtiyaçlarını destek paketi altın da ek hesaplarından giderebiliyorlar. Bu insanların son derece avantajına oluyor.

Müşteri Destek Paketi ve Alışveriş

Bankaların müşterilerine sunduğu müşteri destek paketlerini nakit olarak kullanabildiğiniz gibi alışveriş yaparken de kredi kartınıza ilave bakiye olarak da kullanabiliyorsunuz. Bu işlem özellikle kredi kartı limiti dolmuş olan kişilerin çok faydasına oluyor. Tam alışveriş esnasın da hesabında para olmayıp bir de bunun üzerine kredi kartı limiti yeterli olmadığı zaman devreye ek paket giriyor.

Hemen bankanın müşterisine sunmuş olduğu müşteri destek hesabından faydalanarak alışverişini yapıyorlar. Her banka kendi müşterisine farklı şekiller de müşteri destek paketleri sunuyor. Bu hizmet günümüz de bulunan virüs nedeni ile daha çok sık verilmeye başlandı. Eğer hesabınız da nakit ihtiyacınız yetmiyorsa bankanıza giderek destek olarak ek hizmet talep edebilirsiniz.

Müşteri Destek Paketi Ödemeleri Nasıl Oluyor?

Bankaların müşteri destek paketlerini müşteriler ekstra faiz vermeden kullanıyorlar. Nasıl banka müşterisi bankadan kredi kartı kullandığı zaman son ödeme tarihleri belli oluyorsa aynı bu ek hesaplarda ödeme tarihleri oluyor. Bankanın müşterisine sunduğu bu ek hesabın belli bir limiti oluyor.

Bu limit aşılmadığı müddetçe çekmiş olduğu nakit paraya faiz yansımıyor. Önemli olan ödemelerine müşterinin riayet etmesi oluyor. Eğer bankanın limiti müşterisine yetmiyorsa ek limit talebin de bulunulabiliyor. Yeter ki son ödeme tarihlerine dikkat edilsin. Yapılan alışverişler de ise ödemeler son kesim tarihi belirtiliyor. Müşterinin cep telefonuna gelen son ödeme tarihine müşteri uyduğu takdir de alışveriş için kullandığı destek paketine faiz vermiyor.

Müşteri Destek Paketi Faydaları Nelerdir?

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu müşteri destek paketlerinin tüketiciye faydası oldukça fazla oluyor. Koronavirüs nedeni ile bankaların sunmuş olduğu bu destek paketleri adeta müşterilerinin imdadına yetişmiş durumdadır. Bankaları destek paketleri vererek müşterilerine faydalanabileceği imkânlar sunuyor. Bu imkânların neler olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

  • Nakit ihtiyacı doğrultusun da canlı parayı ek hesabından alabiliyor.
  • Alışveriş yaptığın da kredi kartı limitinin yetmediği durumlar da devreye girerek müşteriye fayda sağlıyor.
  • Toplu olarak paraya ihtiyacı olduğun da hemen parasını ek hesabından çekebiliyor.
  • Hiçbir şekilde faiz vermiyor.

Saymış olduğumuz avantajlar sayesin de çok sayıda kişi bankasına giderek müşteri destek paketi talebin de bulunuyorlar. Çünkü bazı kişiler şu anda işlerine gidemiyorlar. Bu yüzden ister istemez paraya daha fazla ihtiyaçları oluyor. Bankalar da müşterilerinin bu durumları karşısın da onlara yardımcı olarak destek paketi gibi ek hesap limitleri sağlıyorlar.

Müşteri Destek Paketine Nasıl Müracaat Edilecek

Bazı büyük bankalar müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için müşterilerine destek paketi vereceğini yazılı olarak duyurdu. Bu fırsatı duyan müşteriler ise oldukça memnun oldular. Müşteri paketinden yararlanmak isteyen müşteriler direk müşterisi olduğu bankanın şubesine gidebilirler ve müracaatlarını oradan yapabilirler. Direk şubeye gidilip müracaat edebildikleri gibi online olarak internet üzerinden de müşteri destek paketi talebin de bulunabilirler. Dışarıya fazla çıkılmamasının daha iyi olduğu bir ortam da müşterilerin internet üzerinden bu taleplerini yapmaları oldukça isabetli olacak dır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı